Reklama
 
Blog | Jiří J. K. Nebeský

Vyměněné děti – jak na to přišli?

Malá byla zpočátku stejná jako my – černé vlasy a tmavší pleť, tak jsme se radovali, že je to naše krev.

Na případu v porodnici vyměněných dětí mi přijde nejzajímavější to, co rodiče přimělo k úvahám, že jejich dítě není biologicky jejich. Na otázku Radka Laudina (idnes.cz) „Kdy jste začali mít pochybnosti?“ odpověděl otec dítěte: „Malá byla zpočátku stejná jako my – černé vlasy a tmavší pleť, tak jsme se radovali, že je to naše krev. Ale postupně světlala a stala se z ní špinavá blondýna. To už jsme si se švagrem řekli, že ze mě nic nemá, že to není moje dcera.“ To je hodně politicky nekorektní. Idea multikulturalismu měla zvítězit nad přízemním člověčenstvím! Dítě jako dítě! Už žádné „svůj k svému“! 🙂 Alespoň by pak bylo po letech možné srovnat osudy obou dětí – snědého dítě v bílé rodině a bílého dítěte v rodině snědé. Není to jisté, ale možná bychom pak viděli, nakolik kulturní vzorce dominují nad biologickými základy. Takhle je z toho jen „šílený příběh“.

Příznačné je, že pokud by příběh neměl tento rasový rozměr, zřejmě by rodiče nenapadlo pátrat po DNA svého dítěte. Prostě by se na to nepřišlo. A – což je jen čistá spekulace – třeba to byla politická korektnost, co zabránilo té druhé rodině přemýšlet o tom, že dcera možná není biologicky jejich.

P.S.: Novinky.cz píší: „V inkriminovaný prosincový den se mělo v třebíčské porodnici narodit pět dětí. Jeden chlapec a čtyři holčičky. Jedna z nich byla romské národnosti a nepřipadala tudíž v úvahu.“ Tak to už je úplně dokonalé.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama